جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اروند رهگستران پویا  > خدمات  >  فیلتراسیون گازوئیل

دستگاه فیلتراسیون گازوئیل

سیستم فیلتراسیون گازوئیل که با عنوان دستگاه تصفیه سوخت گازوئیل هم شناخته می شود ، این دستگاه تصفیه سوخت چه عملکردی دارد و چه نیازی را رفع می کند
در ادامه تصفیه گازوئیل را با هم بررسی می کنیم

تصفیه کننده سوخت گازوئیل

عملکرد دستگاه فیلتراسیون گازوئیل

در ابتدا لوله خروجی مخازن به پمپ دستگاه فیلتراسیون متصل می شود تا با مکش پمپ سوخت گازوئیل را به داخل دستگاه بکشاند و فرآیند تصفیه شروع شود . سیستم تصفیه سوخت با سه مرحله و سه فیلتر پاکسازی ذرات معلق، آب و آلایندگی ها را انجام می دهد تا سوخت باکیفیت تری برای سوختگیری ذخیره کند

 • فیلتر ذرات 

سوخت به فیلتر ذرات میرسد که این فیلتر قادر است ذرات و آلایندگی ها مانند گرد و غبار و ذرات معلق جامد رو به اندازه بزرگی 30 میکرون و ذرات مایع تا 10 میکرون را از سوخت جدا و فیلتر می کند 
پس از آن که فیلتر ذرات جداسازی ذرات مضر و گرد و خاک را تا 30 میکرون انجام داد در ادامه روند تصفیه سوخت گازوئیل ، باید از فیلتر کوالسر عبور کند .

 • فیلتر کوالسر

برای جداسازی ذرات آب از سوخت را انجام می دهد طبق آزمایش های انجام شده در آزمایشگاه اروند رهگستران پویا ، گازوئیل ایران ذرات معلق و درصد قطرات آب در آن بیش از جاهای دیگر است . فیلتر کوالسر جداسازی آب (به اختصار فیلتر آبگیر نیز گفته می شود ) از سوخت را انجام می دهد و آب جداسازی شده را در انتهای دستگاه فیلتراسیون گازوئیل جمع آوری می کند ( این دستگاه ها می توانند کنترل فشار اتوماتیک برای تخلیه آب را بدون اپراتور داشته باشند ) .

 • فیلتر سپراتور 

این فیلتر در مرحله آخر تصفیه سوخت با دقت بالا، آخرین جداسازی های را بین سوخت با آب و هوا و ذرات معلق را انجام می دهد در این مرحله سوخت با کیفیت مطلوب تری خالص سازی می شود و می توان از طریق نازل های خروجی دستگاه سوخت گیری گازوئیل تصفیه شده توسط دستگاه فیلتراسیون گازوئیل اروند رهگستران پویا انجام شود و مراحل سوخت گیری انجام شود .

چرا فیلتراسیون گازوئیل ؟

فیلتراسیون سوخت

در هنگام نگهداری، ذخیره سازی و حمل و نقل سوخت، ذرات آلاینده در آن وارد شده و آسیب‌های جدی به سیستم سوخت‌رسانی (پمپ گازوئیل و سیستم انژکتور) وارد می‌کنند.

 1. جلوگیری از آسیب و خوردگی انژکتور و موتور در اثر تشکیل اسید سولفوریک
 2. جلوگیری از خرابی انژکتور یا گرفتگی و شکستگی در اثر رسوب املاح موجود در سوخت
 3. جلوگیری از ایجاد خراش، سایش، فرسودگی و شکستگی پمپ انژکتور در اثر وجود آب
 4. جلوگیری از یخ زدگی و ژله‌ای شدن سوخت در فصــول سرد سال (یخ زدگی آب موجود در سوخت)
 5. جلوگیری و خوردگی مخازن و اجزای آهنی سیستم سوخت و موتور
 6. افزایش قدرت موتور
 7. کاهش مصرف سوخت
 8. افزایش عمر و کاهش تولید دوده در روغن موتور
 9. کاهش گرفتگی فیلترهای گازوئیل موتور
 10. جلوگیری از ریپ زدن موتور در زمان شروع به کار دستگاه

مدل های فیلتراسیون گازوئیل

دستگاه های تصفیه گازوئیل به تفکیک تعداد فیلتر و تجهیز به قطعات جانبی در زیر می توانید کلیک کنید و مشخصات فنی دستگاه فیلتراسیون را مشاهده کنید .  

لیست دستگاه های فیلتراسیون

50 لیتر بر دقیقه

1 عدد فیلترکوالسر (حذف آب)

1 عددفیلتر سپراتور جلوگیری از تداخل آب و سوخت

1 عدد فیلتر حذف ذرات

پوسته‌ها از جنس کربن استیل تمامی دستگاه‌ها مجهز به اطفا حریق و جعبه ابزار هستند. دارای حفاظ جهت جلوگیری از خرابی و محافظت دستگاه در محیط کارگاهی دارای چرخ جهت حمل آسان در محیط و وزن بسیار کم و سهولت جابه‌جایی

100 لیتر بر دقیقه

1 عدد فیلترکوالسر (حذف آب)

1 عددفیلتر سپراتور جلوگیری از تداخل آب و سوخت

1 عدد فیلتر حذف ذرات

1 عدد فیلتر کوماتسو

پوسته‌ها از جنس کربن استیل با پوشش رنگ اپوکسی تمامی دستگاه‌ها مجهز به اطفا حریق و جعبه ابزار هستند. دستگاه فوق در دبی‌های ۲۰۰ لیتر بر دقیقه و بالاتر نیز به سفارش مشتری ساخته می‌شود.

75 لیتر بر دقیقه

2 عدد فیلترکوالسر (حذف آب)

1 عددفیلتر سپراتور جلوگیری از تداخل آب و سوخت

1 عدد فیلتر حذف ذرات

1 عدد فیلتر کوماتسو

پوسته‌ها از جنس کربن استیل با پوشش رنگ اپوکسی تمامی دستگاه‌ها مجهز به اطفا حریق و جعبه ابزار هستند. دستگاه فوق در دبی‌های 225 لیتر بر دقیقه و بالاتر نیز به سفارش مشتری ساخته می‌شود.

در شرایطی که تانکرهای سیار جهت سوختگیری ماشین آلات مورد استفاده قرار می گیرند امکان ساخت دستگاه تصفیه و نصب بر روی تانکر سیار وجود داشته و استفاده از این مدل پیشنهاد می گردد. در این حالت پمپ دیزلی به 2 صورت هندلی یا استارت خور بر روی دستگاه نصب شده و انرژی دستگاه را بدون نیاز به برق تامین می‌نماید.

در صورت نیاز مشتری محترم تمامی دستگاه‌های مدل FG به صورت سیار روی تانکرها نصب می‌شوند.

ساخت همه دستگاه ها در دبی های سفارشی امکان پذیر است.