جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
باتری کترپیلار | باتری های لیتیوم یون

باتری های انرژی پایدار کترپیلار

دنیای امروز درحال پیشروی به سوی ساخت جهانی سبزتر با آلایندگی کمتر است. امروز در اروند رهگستران پویا و در این مقاله می خواهیم در مورد جدیدترین «مینی بیل مکانیکی» کترپیلار صحبت کنیم. مدل 301.9 mini excavator. چرا این دستگاه ؟

به تازگی کترپیلار برای بهتر کردن عملکرد مصرف سوخت و انرژی ماشین آلات معدنی مخصوصا بیل مکانیکی، دامپتراک و لودر باتری هایی را تولید کرده که انرژی پایداری دارند و عملا منبع انرژی این ماشین آلات غول پیکر را از ماشین های سوخت دیزل/بنزینی به سوخت الکتریکی (لیتیوم یون) تغییر داده است. این باتری ها نقش بسزایی در کاهش میزان آلایندگی هوا دارند. این کار مهندسان کترپیلار برای مدیریت میزان مصرف سوخت در مدت طولانی راهکار حائز اهمیتی بوده است و مشتریان در نقاط مختللف دنیا که در شاخه های زیر مفالیت می کنند از این نمونه های جدید بیل مکانیکی 301.9 در حال استفاده هستند.

  • راهسازی بین شهری ( استفاده از باتری لیتیوم یون برای طولانی تر کردن پروسه عملیات )
  • جاده سازی بهره وری معدنی (طولانی کردن پروسه خاک برداری و انتقال مواد معدنی زیر زمین طی چند روز )
  • ساخت و ساز شهری (استفاده از باتری لیتیوم یون برای کاهش آلایندگی)

مینی بیل مکانیکی 301.9 کترپیلار برای استفاده های شهری بسیار مناسب است. این دستگاه  با بدنه مینی خود و استفاده از انرژی لیتیوم یون خود می تواند به فاصله 4 روز بدون سوخت در یک پروژه حضور داشته باشد (مدت زمان روشن بودن دستگاه به نوع سختی فعالیت رابطه مستقیم دارد).

کترپیلار روی این دستگاه از باتری لیتیوم یون با پایداری بالا و همچنین قابلیت بازیافت مجدد (و بازگشت یک باتری به چرخه انرژی به صورت مجدد) استفاده کرده است. عمر این نوع باتری ها بهینه شده است و هزینه استفاده از این نوع باتری نسبت به سوخت های نفتی پایین تر است. این باتری ها می توانند عمر عملکرد دستگاه بیل مکانیکی 301.9 کترپیلار را در انجام یک پروژه به شدت افزایش دهد.

در اروندرهگستران پویا در حال بررسی و آماده سازی زیرساخت برای پشتیبانی و ارائه خدمات جهت گسترش استفاده از این نوع از انرژی های پایدار هستیم (در قالب صنعت 5.0).

 

بیل مکانیکی 309.1 کترپیلار

یک دستگاه مینی و کوچک برای انجام پروژه های شهری/کوچک است. حدود 24 دستگاه از این ماشین با باتری لیتیومی در اکتبر سال 2022 در آلمان به کار گرفته شده و بازخورد خوبی در پی داشته است.

باتری لیتیومی این دستگاه ماشین صنعتی با برق شارژ شده و شارژ کامل آن حدود 17 ساعت زمان می برد.

 

اروند رهگستران پویا

شرکت اروند رهگستران پویا برای حفاظت از محیط زیست و ایجاد ارزش افزوده در پی صنعت 4.0 (هوشمندسازی شبکه ای) و صنعت 5.0 (ارتقای محورهای اجتماعی و پایداری فعالیتها) می باشد.

 

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است